تجسمی > یادداشت

در جست و جوی رسانه ی خلاق

paint-newspaper-ii-small-14314

در جست و جوی رسانه ی خلاقReviewed by صالح تسبیحی on Jan 10Rating:

برای مخاطبان هنرهای تجسمی، از هنرمندان گرفته تا علاقه مندان و مخاطبان در اینترنت فارسی زبان امکانات زیادی وجود ندارد. هنرهای تجسمی معاصر ایران یک محیط پر شور و پر حاشیه است که در آن اخبار زیادی تبادل می شود. اما وقتی این اخبار از حالت سینه به سینه و شخصی به عرصه ی مطبوعات کشیده می شود، کمابیش در اینترنت مطلقا خبری نیست. فضای مجازی، فیس بوک و تویتر و این ها را اگر در نظر نگیریم، دیگر یک مرجع درست و همه جانبه برای هنرهای تجسمی موجود نیست.

وب سایت های تخصصی خوبی برای گرافیک یا عکاسی وجود دارند اما برای مجموعه ی هنرهای تجسمی خبری نیست.

از طرفی هنر معاصر ایران اکنون غنی از ظرفیت های تازه و جوانی ست که می بایست بیشتر و بیشتر دیده شوند و شایستگی این را دارند که آثار و فعالیت هاشان بازتابِ رسانه ای خوبی داشته باشد.اما رسانه های موجود برای هنرهای تجسمی محدود اند و صفحاتِ تجسمی گاه قربانی آگهی و یا بخش های دیگر هم می شوند. آنچه موجود است، صفحات کم ورق و مجلات نیم بند و وب سایتها هستند  و واقعا اشتباه است همین محدوده ی محدود را نام های آشنا و هنرمندانِ سن و سال دارِ بسیار دیده شده اشغال کنند.

بخش هنرهای تجسمی وب سایت انگار به این هدف فعالیت خود را آغاز کرده است که در متن هنرهای تجسمی ایران قرار بگیرد و تا آنجایی که در توانش هست مرجعی برای هنرهای تجسمی ایران معاصر بشود.

در عین حال از آنجایی که وب سایت انگار یک نشریه ی الکترونیکی جامع است که به موسیقی، ادبیات، تئاتر و سینما نیز توجه دارد، در انگار به مرور پرونده هایی بینارشته ای خواهیم داشت. پرونده هایی که نقاط مشترک هنرها را مورد تحلیل قرار خواهند داد.

بر اساس ایده ی بنیادینِ انگار، این ذهن خلاق است که ما را پیش خواهد برد و بر اساس میثاق مرامنامه ی انگار این پیکر میانسال که نامش هست هنر های تجسمی ایران، به خونِ جوان وتازه بیش از هرچیز نیازمند است و دمیدن این روح و خون تازه وظیفه ی تمام ماست.

بنابراین از همه ی قلم به دستان حوزه ی هنرهای تجسمی دعوت می کنیم به ما بپیوندند.

نظر بدهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.